Rakentaja.fi - Palveluhakemisto  
  Palveluhakemiston kortit maakunnittain


Alla olevassa listassa on Palveluhakemiston kortit maakunnittain listattuna.



Ahvenanmaa,Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Drop-allas (KUUSISTO)

Etelä-Karjala
Insinööritoimisto EHR Ky (LAPPEENRANTA)
Metehe Oy (JOUTSENO)

Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Orima-Tuote Oy (ORIMATTILA)
Monier Oy (ESPOO)

Etelä-Pohjanmaa
Pohjanmaan Saumaus ja Saneeraus Oy (SEINÄJOKI)

Etelä-Pohjanmaa,Pirkanmaa
Mittauspalvelu Merida (SEINÄJOKI)

Etelä-Savo
TMI Matti Kautonen (SIMANALA)

Itä-Uusimaa
Vekrabond Oy (PORVOO)
RAPPAUSKYMPPI OY (SIPOO)

Itä-Uusimaa,Uusimaa
Arkkitehtuuritoimisto Visio (HELSINKI)

Kanta-Häme
ARK-Si-Suunnittelu (HÄMEENLINNA)
Hämeen Rakennustyö (FORSSA)
Japira-Rakennuspalvelu Oy (HÄMEENLINNA)

Kanta-Häme,Uusimaa
Rakteekki Ky Seitsonen Mirja (HYVINKÄÄ)

Keski-Pohjanmaa
Ratora Oy (KOKKOLA)

Keski-Pohjanmaa,Pohjois-Pohjanmaa
Arkkitehtitoimisto Jorma Paloranta Oy  (YLIVIESKA)

Keski-Suomi
Jyvässeudun Talotekniikka Oy (JYVÄSKYLÄ)
Huliswood Oy (KARSTULA)
Suomen Timanttituote Oy (MUURAME)
Insinööritoimisto Kari Haataja (JYVÄSKYLÄ)
EPS-Talot Oy (HAAPAMÄKI)

Kymenlaakso
Metalli- ja Peltirakenteet T. Forsell Oy (VALKEALA)
Costella Oy (KOUVOLA)
NASCOTEC KY (KOUVOLA)
Rakennuspalvelu Muuronen Ky (VALKEALA)
Valaistus- ja sähkösuunnittelu Timo Mattila Ky (KOUVOLA)

Lappi
Vastuuremontti Oy (ROVANIEMI)
Rakennusurakointi T. Maho Tmi (SODANKYLÄ)
Insinööritoimisto J. A. Karjalainen Oy (ROVANIEMI)
Talo- ja Huoneistoremontit JST (KEMI)
Mittava Koti (TORNIO)

Päijät-Häme
LVI-Tiimiputki Oy (LAHTI)

Pirkanmaa
Pirkanmaan sähköautomaatio Oy (TAMPERE)
Neopro Oy (TAMPERE)
Tampereen Taloteko Oy (PIRKKALA)
Remholz Oy (TAMPERE)
TALOPLANET (TAMPERE)
Muuraustekniikka Kova Oy (TAMPERE)
Pirkanmaan Kiinteistösaneeraus Oy (PIRKKALA)
Saneeraus Navari Oy (TAMPERE)
MHS-Asennus Ky (LEMPÄÄLÄ)
M-TUOTANTO A MYÖHÄNEN TMI (TAMPERE)
RakennusTekniikka H. Nevala (TAMPERE)
Tampereen Rappauspalvelu Oy (SIIVIKKALA)
Suomen Lamppukauppa (NOKIA)

Pirkanmaa,Uusimaa
Suomen Radonhallinta Oy (VANTAA)

Pohjanmaa
Sematec Oy (VAASA)
Enlunds Fastighetsservice Ab (JAKOBSTAD)
Wasa Bygg & Rakennusyhtiöt Ab Oy (VAASA )
Infra Pohjanmaa ry (VAASA)

Pohjois-Karjala
Sami Talopaketit / Karelment Oy (NURMES)

Pohjois-Pohjanmaa
Design-Talo (OULUNSALO)
Arkkitehtitoimisto Lukkaroinen Pekka Oy (OULU)
Rakennusliike J. Pikkujämsä Oy (LIMINKA)
Kuusamon Hirsitalot Oy (KUUSAMO)
Oulun Lukitustekniikka Oy (OULU)
Jannis Oy (OULUNSALO)
Avario (OULU)
Yit Rakennus Oy (OULU)

Satakunta
Wellfix Oy (PORI)
SATAOSAAJAT Sähköasennus ja -suunnittelu (PORI)
Jari Petäjämäki tmi (EURAJOKI)
Koski Hannu Tmi (AHLAINEN)
Rakentaja.fi (PORI)
Sähköpoltin A. Astila Ky (LAITILA)
Sataraudoitus (PORI)
Satakunnan rakennuspalvelu (KAUTTUA)
Tehokuivaus Oy (PORI)

Satakunta,Uusimaa
Mepora Oy (PORI)

Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Nakkilan Sihuma Oy (NAKKILA)

Satakunta,Varsinais-Suomi
Rakennus MAALAUS JA SANEERAUS T.ASTILA (LAITILA)

Uusimaa
E.T.Kuisma Oy (HELSINKI)
Helsingin Avain-Palvelu Oy (HELSINKI)
UKT-YHTIÖT OY (VANTAA)
Korjauskonsultit CTT Oy (HELSINKI)
Talopekat OY (VANTAA)
KPT-Sähköpalvelu (VANTAA)
Rakennepalvelu Pihlaja L Oy (VANTAA)
Osuuskunta Arxis/Antero Saarikoski (VANTAA)
Teamtech Oy (LAUKKOSKI)
TiDo Group (SAARENTAUS)
Pöllönen Oy (PAIPPINEN)
LVI-palvelu Tukiainen (HELSINKI)
Olive-Talot Oy (HELSINKI)
Uima-allas.com (DRAGSFJÄRD)
Sähköpalvelu Kaislaranta Ky (HELSINKI)
TK Insinööri- ja suunnittelutoimisto (VANTAA)
IP-Partners Oy (VANTAA)
Espoon Rakennus ja Saneeraus Mestari Ky (VANTAA)
Raveco Oy (HELSINKI)
Etelä-Suomen Peltipojat Oy (HELSINKI)
Lastenhuone Kotona & Matkoilla (ESPOO)
PT-Suunnittelupalvelu tmi (VANTAA)
Fidelix Oy (VANTAA)
Gekko Oy (ESPOO)
Remsell Oy (NUMMI)
Elwari Oy (HELSINKI)
Sakurit Oy (HELSINKI)
Tähtiporras Oy (HELSINKI)
Maalaus-Skaala Oy (HELSINKI)
TJ-Tekniikka Oy (OJAKKALA)
Helsingin Lukkokeskus Oy 24h Lukkoliike Helsinki, Abloy,  (HELSINKI)
Design-Talo (OULUNSALO)
Raksari Oy  (KARKKILA )
KAIVUTYÖ MERILUOTO (MUURLA)
Rakennus Ja Remontointi Huuki Oy (ESPOO)
Kirkkonummen Sähkötyö Oy (KIRKKONUMMI)
Uudenmaan Peltityö Oy (KERAVA)
Rakennus Seppo Verkkoperä Oy (VANTAA)
Scandinaval Finland Oy (HELSINKI)
Uudenmaan Putkitiimi Oy (VANTAA)
Mikon Sähkö Oy (VANTAA)
Sam-Sec Oy (HELSINKI)
Rautarakenne ja Asennus Kuusinen Oy (VANTAA)
Vantaan kaivuu ja purku Oy (VANTAA)
Engelco Oy (HELSINKI)
KYMPPIVALVONTA (HELSINKI)
Maanrakennus Pasi T. Aaltonen Oy (PERTTULA)
Uudenmaan Rakennus-Center Oy, URC (ESPOO)
Kuljetusliike Mikander Oy (HELSINKI)
ILMAVOIMA OY (LOHJA)
Uudenmaan Talotimpurit Oy (KELLOKOSKI)
Kuljetus Oy Laakso (HELSINKI)
Spigot Oy (ESPOO)
Insinööritoimisto Techniplan Oy (VEIKKOLA)
Maanrakennus Poika ja Ämpäri OY (ESPOO)
Rakmaster Oy (HELSINKI)
Voltigo Oy (NURMIJÄRVI)
Koneyhtymä Engman OY (KIRKKONUMMI)
APH-valvonta (ESPOO)
Apsis arkkitehtitoimisto/arkitektbyrå (HELSINKI)
Insinööritoimisto Wickholm Oy (KELLOKOSKI)
Insinööritoimisto Rak-Ins Ky (HELSINKI)
Öljypoltinasennus ja -huolto Rouvinen Oy (KERAVA)
SC Rakennus (HELSINKI)
HUHTA Sähkötekniikka (ESPOO)
Ipak Oy (HELSINKI)
Lämmitysenergia Yhdistys ry (HELSINKI)
Kestorakennus Oy (ESPOO)
Mesvac Oy (JORVAS)
Arkkitehtitoimisto Hanna Routa (ESPOO 66)
Eskon Oy (HELSINKI)
PARKETTI-HUOLTO KY ARI VIITASAARI (KLAUKKALA)
NIBE Energy Systems Oy (VANTAA)
Kivira Oy (ESPOO)
Maarakennus H.Rissanen Oy (KIRKKONUMMI)
Lakemar Oy (VANTAA)
Anpe Oy (LOHJA/VANTAA/LAHTI)
Arkkitehtitoimisto Juha Tuhkanen Oy (HELSINKI)
Hendell Oy (HELSINKI)

Varsinais-Suomi
Turun STR-Asennuspalvelut Oy (TURKU)
Hakulan Puu Oy (LIETO)
A-Tiilikate Oy/ A-Tiilikateasennus (AURA)
Sähköpoltin A. Astila Ky (LAITILA)
Remontix Oy (TURKU)
Nereus Oy (UUSIKAUPUNKI)