Rakentaja.fi - Palveluhakemisto  
  Palveluhakemiston kortit maakunnittain


Alla olevassa listassa on Palveluhakemiston kortit maakunnittain listattuna.



Ahvenanmaa,Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Drop-allas (KUUSISTO)

Etelä-Karjala
Insinööritoimisto EHR Ky (LAPPEENRANTA)
Metehe Oy (JOUTSENO)

Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Orima-Tuote Oy (ORIMATTILA)
Monier Oy (ESPOO)

Etelä-Pohjanmaa
Pohjanmaan Saumaus ja Saneeraus Oy (SEINÄJOKI)

Etelä-Pohjanmaa,Pirkanmaa
Mittauspalvelu Merida (SEINÄJOKI)

Etelä-Savo
TMI Matti Kautonen (SIMANALA)

Itä-Uusimaa
Vekrabond Oy (PORVOO)
RAPPAUSKYMPPI OY (SIPOO)

Itä-Uusimaa,Uusimaa
Arkkitehtuuritoimisto Visio (HELSINKI)

Kanta-Häme
ARK-Si-Suunnittelu (HÄMEENLINNA)
Hämeen Rakennustyö (FORSSA)
Japira-Rakennuspalvelu Oy (HÄMEENLINNA)

Kanta-Häme,Uusimaa
Rakteekki Ky Seitsonen Mirja (HYVINKÄÄ)

Keski-Pohjanmaa
Ratora Oy (KOKKOLA)

Keski-Pohjanmaa,Pohjois-Pohjanmaa
Arkkitehtitoimisto Jorma Paloranta Oy  (YLIVIESKA)

Keski-Suomi
Jyvässeudun Talotekniikka Oy (JYVÄSKYLÄ)
EPS-Talot Oy (HAAPAMÄKI)
Huliswood Oy (KARSTULA)
Suomen Timanttituote Oy (MUURAME)
Insinööritoimisto Kari Haataja (JYVÄSKYLÄ)

Kymenlaakso
Rakennuspalvelu Muuronen Ky (VALKEALA)
NASCOTEC KY (KOUVOLA)
Metalli- ja Peltirakenteet T. Forsell Oy (VALKEALA)
Costella Oy (KOUVOLA)
Valaistus- ja sähkösuunnittelu Timo Mattila Ky (KOUVOLA)

Lappi
Rakennusurakointi T. Maho Tmi (SODANKYLÄ)
Mittava Koti (TORNIO)
Insinööritoimisto J. A. Karjalainen Oy (ROVANIEMI)
Talo- ja Huoneistoremontit JST (KEMI)

Päijät-Häme
LVI-Tiimiputki Oy (LAHTI)

Pirkanmaa
Pirkanmaan sähköautomaatio Oy (TAMPERE)
Neopro Oy (TAMPERE)
Tampereen Taloteko Oy (PIRKKALA)
Remholz Oy (TAMPERE)
TALOPLANET (TAMPERE)
Muuraustekniikka Kova Oy (TAMPERE)
Pirkanmaan Kiinteistösaneeraus Oy (PIRKKALA)
Saneeraus Navari Oy (TAMPERE)
MHS-Asennus Ky (LEMPÄÄLÄ)
M-TUOTANTO A MYÖHÄNEN TMI (TAMPERE)
RakennusTekniikka H. Nevala (TAMPERE)
Tampereen Rappauspalvelu Oy (SIIVIKKALA)
Suomen Lamppukauppa (NOKIA)

Pirkanmaa,Uusimaa
Suomen Radonhallinta Oy (VANTAA)

Pohjanmaa
Sematec Oy (VAASA)
Wasa Bygg & Rakennusyhtiöt Ab Oy (VAASA )
Infra Pohjanmaa ry (VAASA)

Pohjois-Karjala
Sami Talopaketit / Karelment Oy (NURMES)

Pohjois-Pohjanmaa
Kuusamon Hirsitalot Oy (KUUSAMO)
Arkkitehtitoimisto Lukkaroinen Pekka Oy (OULU)
Design-Talo (OULUNSALO)
Jannis Oy (OULUNSALO)
Oulun Lukitustekniikka Oy (OULU)
Avario (OULU)
Yit Rakennus Oy (OULU)

Satakunta
SATAOSAAJAT Sähköasennus ja -suunnittelu (PORI)
Wellfix Oy (PORI)
Rakentaja.fi (PORI)
Sataraudoitus (PORI)
Sähköpoltin A. Astila Ky (LAITILA)
Koski Hannu Tmi (AHLAINEN)
Jari Petäjämäki tmi (EURAJOKI)
Tehokuivaus Oy (PORI)
Satakunnan rakennuspalvelu (KAUTTUA)

Satakunta,Uusimaa
Mepora Oy (PORI)

Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Nakkilan Sihuma Oy (NAKKILA)

Satakunta,Varsinais-Suomi
Rakennus MAALAUS JA SANEERAUS T.ASTILA (LAITILA)

Uusimaa
Hendell Oy (HELSINKI)
IP-Partners Oy (VANTAA)
Espoon Rakennus ja Saneeraus Mestari Ky (VANTAA)
Olive-Talot Oy (HELSINKI)
Uima-allas.com (DRAGSFJÄRD)
Raveco Oy (HELSINKI)
Sähköpalvelu Kaislaranta Ky (HELSINKI)
TK Insinööri- ja suunnittelutoimisto (VANTAA)
E.T.Kuisma Oy (HELSINKI)
Helsingin Avain-Palvelu Oy (HELSINKI)
LVI-palvelu Tukiainen (HELSINKI)
UKT-YHTIÖT OY (VANTAA)
Korjauskonsultit CTT Oy (HELSINKI)
Talopekat OY (VANTAA)
KPT-Sähköpalvelu (VANTAA)
Rakennepalvelu Pihlaja L Oy (VANTAA)
Osuuskunta Arxis/Antero Saarikoski (VANTAA)
Teamtech Oy (LAUKKOSKI)
TiDo Group (SAARENTAUS)
Pöllönen Oy (PAIPPINEN)
Elwari Oy (HELSINKI)
Sakurit Oy (HELSINKI)
Tähtiporras Oy (HELSINKI)
Maalaus-Skaala Oy (HELSINKI)
TJ-Tekniikka Oy (OJAKKALA)
Etelä-Suomen Peltipojat Oy (HELSINKI)
Lastenhuone Kotona & Matkoilla (ESPOO)
PT-Suunnittelupalvelu tmi (VANTAA)
Remsell Oy (NUMMI)
Gekko Oy (ESPOO)
Fidelix Oy (VANTAA)
Helsingin Lukkokeskus Oy 24h Lukkoliike Helsinki, Abloy,  (HELSINKI)
Design-Talo (OULUNSALO)
Raksari Oy  (KARKKILA )
KAIVUTYÖ MERILUOTO (MUURLA)
Rakennus Ja Remontointi Huuki Oy (ESPOO)
Kirkkonummen Sähkötyö Oy (KIRKKONUMMI)
Uudenmaan Peltityö Oy (KERAVA)
Rakennus Seppo Verkkoperä Oy (VANTAA)
Scandinaval Finland Oy (HELSINKI)
Uudenmaan Putkitiimi Oy (VANTAA)
Mikon Sähkö Oy (VANTAA)
Rautarakenne ja Asennus Kuusinen Oy (VANTAA)
Vantaan kaivuu ja purku Oy (VANTAA)
Sam-Sec Oy (HELSINKI)
Engelco Oy (HELSINKI)
Kuljetusliike Mikander Oy (HELSINKI)
KYMPPIVALVONTA (HELSINKI)
Maanrakennus Pasi T. Aaltonen Oy (PERTTULA)
Uudenmaan Rakennus-Center Oy, URC (ESPOO)
Kuljetus Oy Laakso (HELSINKI)
Spigot Oy (ESPOO)
Insinööritoimisto Techniplan Oy (VEIKKOLA)
Maanrakennus Poika ja Ämpäri OY (ESPOO)
Ipak Oy (HELSINKI)
Lämmitysenergia Yhdistys ry (HELSINKI)
Kestorakennus Oy (ESPOO)
Mesvac Oy (JORVAS)
Arkkitehtitoimisto Hanna Routa (ESPOO 66)
Eskon Oy (HELSINKI)
PARKETTI-HUOLTO KY ARI VIITASAARI (KLAUKKALA)
NIBE Energy Systems Oy (VANTAA)
Kivira Oy (ESPOO)
Maarakennus H.Rissanen Oy (KIRKKONUMMI)
Lakemar Oy (VANTAA)
Anpe Oy (LOHJA/VANTAA/LAHTI)
Arkkitehtitoimisto Juha Tuhkanen Oy (HELSINKI)
Uudenmaan Talotimpurit Oy (KELLOKOSKI)
Rakmaster Oy (HELSINKI)
Voltigo Oy (NURMIJÄRVI)
Koneyhtymä Engman OY (KIRKKONUMMI)
APH-valvonta (ESPOO)
Apsis arkkitehtitoimisto/arkitektbyrå (HELSINKI)
Insinööritoimisto Wickholm Oy (KELLOKOSKI)
Insinööritoimisto Rak-Ins Ky (HELSINKI)
Öljypoltinasennus ja -huolto Rouvinen Oy (KERAVA)
SC Rakennus (HELSINKI)
HUHTA Sähkötekniikka (ESPOO)

Varsinais-Suomi
Turun STR-Asennuspalvelut Oy (TURKU)
Hakulan Puu Oy (LIETO)
A-Tiilikate Oy/ A-Tiilikateasennus (AURA)
Sähköpoltin A. Astila Ky (LAITILA)
Remontix Oy (TURKU)
Nereus Oy (UUSIKAUPUNKI)