Rakentaja.fi - Palveluhakemisto  
  Palveluhakemiston kortit maakunnittain


Alla olevassa listassa on Palveluhakemiston kortit maakunnittain listattuna.



Ahvenanmaa,Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Drop-allas (KUUSISTO)

Etelä-Karjala
Metehe Oy (JOUTSENO)

Etelä-Karjala,Etelä-Pohjanmaa,Etelä-Savo,Itä-Uusimaa,Kainuu,Kanta-Häme,Keski-Pohjanmaa,Keski-Suomi,Kymenlaakso,Lappi,Päijät-Häme,Pirkanmaa,Pohjanmaa,Pohjois-Karjala,Pohjois-Pohjanmaa,Pohjois-Savo,Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Monier Oy (ESPOO)
Orima-Tuote Oy (ORIMATTILA)

Itä-Uusimaa,Uusimaa
Uudenmaan Peltityö Oy (KERAVA)
Arkkitehtuuritoimisto Visio (HELSINKI)

Kanta-Häme
Hämeen Rakennustyö (FORSSA)

Kanta-Häme,Uusimaa
Rakteekki Ky Seitsonen Mirja (HYVINKÄÄ)

Keski-Pohjanmaa,Pohjois-Pohjanmaa
Arkkitehtitoimisto Jorma Paloranta Oy  (YLIVIESKA)

Keski-Suomi
Jyvässeudun Talotekniikka Oy (JYVÄSKYLÄ)
Huliswood Oy (KARSTULA)
Suomen Timanttituote Oy (MUURAME)

Kymenlaakso
Rakennuspalvelu Muuronen Ky (VALKEALA)
Costella Oy (KOUVOLA)
NASCOTEC KY (KOUVOLA)
Valaistus- ja sähkösuunnittelu Timo Mattila Ky (KOUVOLA)

Lappi
Talo- ja Huoneistoremontit JST (KEMI)

Päijät-Häme
LVI-Tiimiputki Oy (LAHTI)

Pirkanmaa
Remholz Oy (TAMPERE)
TALOPLANET (TAMPERE)
Suomen Lamppukauppa (NOKIA)
RakennusTekniikka H. Nevala (TAMPERE)
Tampereen Rappauspalvelu Oy (SIIVIKKALA)
M-TUOTANTO A MYÖHÄNEN TMI (TAMPERE)
Muuraustekniikka Kova Oy (TAMPERE)

Pirkanmaa,Uusimaa
Suomen Radonhallinta Oy (VANTAA)

Pohjois-Karjala
Karelment Oy / Sami Talopaketit (NURMES)

Pohjois-Pohjanmaa
Arkkitehtitoimisto Lukkaroinen Pekka Oy (OULU)
Kuusamon Hirsitalot Oy (KUUSAMO)
Avario (OULU)

Pohjois-Pohjanmaa,Uusimaa
Pohjolan Design-Talo Oy / Ainoakoti (OULUNSALO)

Pohjois-Savo
Lamiline Oy (KAAVI)

Satakunta
Sataraudoitus (PORI)
Koski Hannu Tmi (AHLAINEN)
Rakentaja.fi (PORI)
Wellfix Oy (PORI)
Jari Petäjämäki tmi (EURAJOKI)
Satakunnan rakennuspalvelu (KAUTTUA)
Tehokuivaus Oy (PORI)

Satakunta,Uusimaa
Mepora Oy (PORI)

Satakunta,Uusimaa,Varsinais-Suomi
Nakkilan Sihuma Oy (NAKKILA)

Satakunta,Varsinais-Suomi
Rakennus MAALAUS JA SANEERAUS T.ASTILA (LAITILA)
Sähköpoltin A. Astila Ky (LAITILA)

Uusimaa
Arkkitehtitoimisto Juha Tuhkanen Oy (HELSINKI)
Lakemar Oy (VANTAA)
Kivira Oy (ESPOO)
Maarakennus H.Rissanen Oy (KIRKKONUMMI)
NIBE Energy Systems Oy (VANTAA)
PARKETTI-HUOLTO KY ARI VIITASAARI (LEPSÄMÄ)
Mesvac Oy (JORVAS)
Arkkitehtitoimisto Hanna Routa (ESPOO 66)
Lämmitysenergia Yhdistys ry (HELSINKI)
Kestorakennus Oy (ESPOO)
Eskon Oy (HELSINKI)
Uudenmaan Talotimpurit Oy (NUMMINEN)
Voltigo Oy (NURMIJÄRVI)
Koneyhtymä Engman OY (KIRKKONUMMI)
Apsis arkkitehtitoimisto/arkitektbyrå (HELSINKI)
Insinööritoimisto Wickholm Oy (KELLOKOSKI)
Kuljetus Oy Laakso (HELSINKI)
Spigot Oy (ESPOO)
Insinööritoimisto Techniplan Oy (NUMMELA)
Uudenmaan Rakennus-Center Oy URC (ESPOO)
SC Rakennus (HELSINKI)
Huhta Sähkötekniikka (ESPOO)
Insinööritoimisto Rak-Ins Ky (HELSINKI)
Rakmaster Oy (HELSINKI)
Rakennus Seppo Verkkoperä Oy (VANTAA)
Uudenmaan Putkitiimi Oy (VANTAA)
Engelco Oy (HELSINKI)
Rautarakenne ja Asennus Kuusinen Oy (VANTAA)
Remsell Oy (NUMMI)
Mikon Sähkö Oy (VANTAA)
KAIVUTYÖ MERILUOTO (KRUUSILA)
Rakennus Ja Remontointi Huuki Oy (ESPOO)
TJ-Tekniikka Oy (OJAKKALA)
Talopekat OY (VANTAA)
Teamtech Oy (LAUKKOSKI)
Pöllönen Oy (PAIPPINEN)
Osuuskunta Arxis/Antero Saarikoski (VANTAA)
Tapio Strandberg Oy (NUMMELA)
Fidelix Oy (VANTAA)
Sakurit Oy (LÄYLIÄINEN)
Etelä-Suomen Peltipojat Oy (HELSINKI)
Lastenhuone Kotona & Matkoilla (ESPOO)
PT-Suunnittelupalvelu tmi (VANTAA)
UKT-YHTIÖT OY (VANTAA)
Sanka Oy (LOVIISA)
E.T.Kuisma Oy (HELSINKI)
Helsingin Avain-Palvelu Oy (HELSINKI)
Uima-allas.com (DRAGSFJÄRD)
Saneeraus Raitolehto Oy (VANTAA)
Sähköpalvelu Kaislaranta Ky (HELSINKI)
Hendell Oy (HELSINKI)

Varsinais-Suomi
A-Tiilikate Oy (AURA)
Remontix J. Raitanen Oy (TURKU)
Hakulan Puu Oy (LIETO)
Y & H Louhinta Ky (PIIKKIÖ)